Po letadlech A380 má problémy i Dreamliner od Boeingu

Australská společnost Qantas prodloužila zákaz letů A380 minimálně o další 2 dny. Experti totiž stále ještě nezjistili, proč se v motorech Rolls Royce objevují olejové skvrny. Přitom právě oheň jedné takové skvrny pravděpodobně způsobil výbuch motoru přímo za letu. Zatím nikdo neví, kdy se letadla dostanou opět do vzduchu. Problémy má i konkurenční Dreamliner od Boeingu, který začal hořet při zkušebním letu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový Boeing 787 Dreamliner | Foto: The Boeing Company

Oheň elektroinstalace vyřadil z provozu primární elektrický okruh. Pilotům se naštěstí podařilo přistát díky záložnímu zdroji. Technici ale až do odvolání zakázali další zkušební lety. Opět se tak pravděpodobně oddálí uvedení nového letounu do komerčního provozu. Celkem už se datum posouvalo šestkrát.

Zatím poslední termín je začátkem příštího roku, kdy by měl být první stroj dodán japonským aeroliniím. Ale Boeingu se daří dodržovat termíny jen za cenu horší kvality. První kusy by tak měly oproti původním slibům a plánům být například těžší a mít kratší dolet. To se nelíbí aeroliniím, které tak raději ruší objednávky.

Ondřej Bouda, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme