Po letech chybějí Kennedyové v Kongresu USA

V americkém Kongresu poprvé za celá desetiletí nebude působit nikdo z rodiny Kennedyových. Člen Sněmovny reprezentantů za stát Rhode Island, 42letý Patrick Kennedy, se rozhodl, že podruhé už do Kongresu kandidovat nebude.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John Fitzgerald Kennedy | Foto: www.whitehouse.gov

"V politice působím už dvě desetiletí. Můj život se ubírá novým směrem," prohlásil Patrick Kennedy na emotivně laděném videozáznamu. Dodal, že o svém odchodu z politiky se už dřív radil se svým otcem, senátorem Edwardem Kennedym, který loni v srpnu zemřel. Pokud tedy nebude kandidovat nikdo z ostatních členů rodiny, Kongres bude od příštího roku bez Kennedyových.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dynastii Kennedyových přiblížil na Rádiu Česko Daniel Anýž

Zpravodaj Hospodářských novin ve Spojených státech Daniel Anýž ve Světě o jedné Rádia Česko uvedl, že podle amerických médií se Patrick Kennedy cítí unavený a velmi se ho dotkla smrt jeho otce.

Senátor Edward Kennedy zemřel loni ve věku 77 let na mozkový nádor. Edward měl dva bratry - prezidenta Johna F. Kennedyho a bývalého ministra spravedlnosti Roberta Kennedyho, oba byli zavražděni v 60. letech.

Členové rodiny Kennedyových působili v Kongresu od roku 1947 s krátkou přestávkou v letech 1960 až 1962 tak vždy v Kongresu zasedal nějaký Kennedy. "Kennedyovi bychom neměli odpisovat. Zhruba pět - šest lidí z této rodiny by mohlo pokračovat, byť to jméno oslabuje," poznamenal Anýž.

Milan Kopp, Václav Sochor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme