Po Manhattanu projde tradiční průvod ke Dni díkůvzdání

Dnešní oslavy amerického Dne díkůvzdání nenarušily ani dešťové a sněhové přeháňky. Lidé se chystají na pozdní sváteční oběd, při kterém nesmí na sváteční tabuli vedle pečeného krocana nebo krůty chybět nádivka, brusinková omáčka, bramborová kaše a sladké brambory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavný obchodní dům na Herald Square | Foto: macys.citysearch.com

Ještě ale než se rodiny sejdou doma, jdou s dětmi do ulic na tradiční průvody ke Dni díkůvzdání. Ten největší se tradičně koná v New Yorku.

Několik milionů diváků lemuje ulice tříd na Manhattanu, kudy proudí už 79. přehlídka ke Dni díkůvzdání nesoucí jméno kdysi největšího a nejslavnějšího newyorského obchodního domu Macy's.

Okolo stále ještě podzimními barvami hýřícího Central Parku stojí tisíce lidí, aby měly co nejhezčí výhled na alegorické vozy a typické balony naplněné horkým vzduchem ve tvaru nejrůznějších postaviček dětských kreslených seriálů.

Policie letos váhala, zda kvůli větru nezakáže vstup obřích balónů pod mrakodrapy, nakonec jejich zařazení do přehlídky ke Dni díkůvzdání povolila. Balony ale hlídá 1700 proškolených lidí.

Přehlídku ke Dni díkůvzdání, která se poprvé konala v roce 1924, sleduje v přímém přenosu 44 milionů televizních diváků.

Den díkůvzdání se v USA slaví jako připomínka první sklizně anglických puritánů, kteří po vyčerpávající plavbě na lodi Mayflower zakotvili v roce 1620 u Cape Codu na pobřeží dnešního Massachusetts, přežili tamější tuhou zimu a dočkali se úrody.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme