Po násilníkovi od soudu zatím americká policie pátrá marně

Americká policie zatím marně pátrá po zločinci, který včera přímo v soudní síni v Atlantě zastřelil soudce a další dva lidi. Na jeho dopadení přitom povolala více než stovku policejních hlídek a ze vzduchu muže hledá vrtulník. Třiatřicetiletého Bryana Nicholse čekalo opětovné přelíčení za znásilnění a únos. Cestou k soudu vytrhl zbraň policistce, která ho doprovázela. S pistolí v ruce pak vnikl do soudní síně a zastřelil čtyřiašedesátiletého soudce Rowlanda Barnese a třiačtyřicetiletou zapisovatelku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova soudu v Atlantě | Zdroj: ČTK

Po činu uprchl a na ulici před budovou ještě zastřelil jednoho policistu. Zbraň se našla poblíž místa činu. Na útěku přiměl nejméně dva řidiče k tomu, aby mu vydali své automobily, a několika dalším lidem způsobil zranění. Kvůli obavám ze vpádu prchajícího zločince se zavřely některé školy, restaurace a úřady. Jeho portrét se objevil ve vysílání všech televizí. Podle agentury AP propukl v Atlantě chaos.

Markéta Kaclová, Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme