Po protestech ve Fergusonu je jeden zraněný, prý střílel kradenou zbraní

Americký Ferguson je v pohotovosti. Připravuje se na možné další protesty poté, co nedělní demonstrace skončily střelbou a zraněním jednoho člověka. Stovky lidí si předtím poklidně připomněly památku černošského mladíka Michaela Browna, kterého před rokem zastřelil bělošský policista. Podle policie je muž zraněný při nočním incidentu v kritickém stavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie v americkém Fergusonu je kvůli protestům v pohotovosti

Policie v americkém Fergusonu je kvůli protestům v pohotovosti | Zdroj: Reuters

Policie ve Fergusonu viní z rozpoutání střelby malou skupinu lidí, která měla tvořit zlomek účastníků jinak poklidných víkendových protestů.

Mladý muž, jehož jméno zatím úřady nezveřejnily, údajně střílel ze zbraně, která je od loňského roku hlášená jako ukradená. Čtyři tajní policisté, kteří na něj stříleli, jsou postaveni mimo službu.

Mnozí se obávají, že by incident znovu mohl vyostřit protesty, které začaly ve Fergusonu před rokem poté, co bělošský policista zastřelil neozbrojeného černošského mladíka Michaela Browna a nebyl za to postaven před soud.

Separátní federální vyšetřování potvrdilo, že fergusonský policejní sbor byl dlouhodobě rasově předpojatý vůči afroamerickému obyvatelstvu.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme