Po řádění fotbalových výtržníků utichly italské stadiony

V Itálii se dnes nehrál žádný fotbalový zápas. Všechna utkání byla přerušena kvůli pátečnímu řádění fotbalových fanoušků v Catanii po sicilském derby Catania-Palermo. Násilnosti si totiž vyžádaly život policisty. Policie zadržela na tři desítky násilníků. Vraha mladého policisty, ale zatím nenašla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Italové slaví | Foto: Jiří Hošek

Vedení italského fotbalového svazu a národního olympijského výboru se sešlo na krizovém zasedání, ale konkrétní opatření jejich schůze nepřinesla. Bude se rozhodovat až zítra odpoledne po pohřbu policisty zabitého při násilnostech v Catanii na schůzi vedení svazu s vládními činiteli.

Rýsuje se ale další víkend bez fotbalu a poté zápasy bez diváků na stadionech, které nejsou dostatečně bezpečné, což je situace většiny prvoligových stadionů v Itálii. V noci na dnešek zadržela policie v Catanii 29 osob a při domovních prohlídkách našla zbraně a drogy.

Odhalit vrahy policisty Filippa Racitiho však nebude snadné. Podle původních policejních zpráv měla muže usmrtit podomácku vyrobená výbušnina, kterou mu údajně někdo z příznivců Catanie hodil do auta. Pitva ale ukázala, že policista zemřel na vnitřní krvácení, zřejmě po zásahu tupým předmětem do jater. Navíc ho vrah pravděpodobně trefil kamenem do hlavy.

Vědunka Lunardi, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme