Po řádění střelce v Německu zůstali tři mrtví

Německem otřáslo další řádění šíleného střelce. Ve Schwalmtalu na západě země zabil asi padesátiletý muž tři osoby a dalšího člověka těžce zranil. V pozadí krveprolití je zřejmě rodinné drama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté před domem ve Schwamtalu | Zdroj: ČTK

V rodinném domku patrně vyvrcholily spory týkající se rozvodového řízení. Manželé se tam sešli s realitním makléřem a dvěma odhadci, aby jednali o ceně nemovitosti.

Pozdě odpoledne se napětí vystupňovalo a muž sáhl po střelné zbrani. Poté se v domě zabarikádoval. Tříhodinové drama ukončil až zásah zvláštní jednotky, která na dům zaútočila a pachatele zpacifikovala.

Uvnitř domu našli strážci zákona dva mrtvé. Další zabitý ležel před vchodem. Totožnost obětí zatím policie nesdělila. Podle jednoho z očitých svědků působil zhruba padesátiletý pachatel dojmem, že je opilý.

Ve Schwalmtalu, který leží nedaleko nizozemských hranic, zasahovalo více než 200 příslušníků zvláštních policejních jednotek, dorazily také zdravotnické týmy a duchovní pro krizové situace. Město má asi 19.000 obyvatel.

Další případy střelby v Německu:
Dva mrtvé si vyžádala střelba u soudu v jihoněmeckém Landshutu
Patnáct lidí zabil na jihovýchodě Německa sedmnáctiletý střelec
Střelba na gymnáziu v Erfurtu

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme