Po řádění střelce v Německu zůstali tři mrtví

Německem otřáslo další řádění šíleného střelce. Ve Schwalmtalu na západě země zabil asi padesátiletý muž tři osoby a dalšího člověka těžce zranil. V pozadí krveprolití je zřejmě rodinné drama.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté před domem ve Schwamtalu

policisté před domem ve Schwamtalu | Zdroj: ČTK

V rodinném domku patrně vyvrcholily spory týkající se rozvodového řízení. Manželé se tam sešli s realitním makléřem a dvěma odhadci, aby jednali o ceně nemovitosti.

Pozdě odpoledne se napětí vystupňovalo a muž sáhl po střelné zbrani. Poté se v domě zabarikádoval. Tříhodinové drama ukončil až zásah zvláštní jednotky, která na dům zaútočila a pachatele zpacifikovala.

Uvnitř domu našli strážci zákona dva mrtvé. Další zabitý ležel před vchodem. Totožnost obětí zatím policie nesdělila. Podle jednoho z očitých svědků působil zhruba padesátiletý pachatel dojmem, že je opilý.

Ve Schwalmtalu, který leží nedaleko nizozemských hranic, zasahovalo více než 200 příslušníků zvláštních policejních jednotek, dorazily také zdravotnické týmy a duchovní pro krizové situace. Město má asi 19.000 obyvatel.

Další případy střelby v Německu:
Dva mrtvé si vyžádala střelba u soudu v jihoněmeckém Landshutu
Patnáct lidí zabil na jihovýchodě Německa sedmnáctiletý střelec
Střelba na gymnáziu v Erfurtu

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme