Po Rakousku a Německu se šíří rozsáhlé záplavy

Po silných a vytrvalých deštích se dnes v Rakousku znovu šíří rozsáhlé záplavy. Postiženy jsou zejména značné části spolkové země Dolní Rakousy, vážné problémy ale hlásí i Dolní Rakousy a Salcbursko. Potíže s velkou vodou mají i ve Vídni, zvláště v oblasti Schwechatu. Zřejmě nejvážnější je situace u dolnorakouského města Zwettlu, kde se v noci na dnešek na několika místech protrhla hráz tříhektarového rybníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy v Rakousku | Foto: ČTK/EPA

Zaplaveno bylo nejméně 50 domů, jejich obyvatele se však podařilo včas evakuovat. Do oblastí povodní v Dolních Rakousích se dnes přesunou 4000 vojáků, kteří budou řipraveni k nasazení na pomoc postiženému obyvatelstvu.

Bouře a vydatné deště způsobily záplavy a značné škody také v Německu. Nejvíce jsou postiženy některé oblasti Bavorska, v obcích Neukirchen a Tiefenbach byl vyhlášen stav přírodní katastrofy, velké škody hlásí také obce severně od Pasova. Na pomoc obyvatelstvu bylo nasazeno 400 záchranářů. V Horním Bavorsku je na důležité dálnici A8 u města Bad Reichenhall zcela přerušena doprava. Zplaveno je také Bádensko-Württembersko, zejména v podhůří Alp, kde dosáhla hladina řek úrovně takzvané stoleté vody. Povodně se začínají šířit i na severu Německa.

Na severozápadě Meklenburska-Předního Pomořanska si v noci vyžádaly život jedné policistky. Zaplaveny jsou dále části Saska. V Lipsku je zaplaveno množství ulic a sklepů. Kvůli vysoké hladině vody v Labi zůstává uzavřena i část centra Drážďan. Vážné potíže jsou také na německé straně Krušných hor, včetně některých hraničních přechodů do České republiky.

Markéta Kaclová, Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme