Po rozchodu už lidé nesdílejí účet ani kreditku, varoval Cameron Skoty

Tři týdny před referendem o skotské nezávislosti se do dramatické kampaně vložil britský premiér David Cameron. Při projevu v Glasgow zpochybnil ekonomické vyhlídky nezávislého Skotska. Jeho skutečné příležitosti vidí Cameron ve svazku s Velkou Británií. Skotům britský premiér slíbil další pravomoci, pokud odmítnou samostatný stát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský premiér David Cameron | Foto: Jiří Hošek

„Každý ví, že když se rozpadne partnerský vztah, lidé už nadále nesdílejí společný účet nebo kreditní kartu. Skutečností je, že úspěšné měnové unie vyžadují taky politickou a ekonomickou unii,“ uvedl ministerský předseda na slavnostní večeři pořádané Konfederací britského průmyslu.

David Cameron však výslovně neuvedl, že by Skotsko po případném získání nezávislosti nemohlo i nadále platit britskou librou.

Podle Camerona je odmítnutí nezávislosti tou správnou volbou pro skotské podnikatele a tamní obyvatele.

První skotský ministr Alex Salmond Davida Camerona vyzval, aby jmenoval jednu jedinou pravomoc důležitou pro vytváření pracovních míst, kterou by Londýn Skotsku udělil.

Nejnovější průzkumy ukázaly, že se náskok odpůrců nezávislosti po poslední televizní debatě opět ztenčil.

Jiří Hošek, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme