Po sněhu zasáhly Turecko rozsáhlé povodně

Turecko se už druhý týden potýká se špatným počasím. Nejprve sníh ochromil život v Istanbulu a v hlavním městě Ankaře, se záplavami teď bojuje severozápadní turecká provincie Edirne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bulharsko a Turecko zasáhlo silné sněžení | Zdroj: Reuters

Voda se do oblasti přivalila ve dvou řekách, které se výrazně rozvodnily kvůli protržené hrázi v Bulharsku. Úplně se kvůli tomu zastavil provoz na hlavním turecko-bulharském hraničním přechodu.

Přerušená je i železniční doprava mezi oběma zeměmi. Podle tiskové agentury Dogan voda zaplavila silnice a z první zaplavené vesnice Bosnakoy se muselo evakuovat několik rodin.

Armáda hlídá také centrum města Edirne, známého jako Drinopol, kterým protéká rozvodněná řeka Marica. Vojáci jsou podle potřeby připraveni evakuovat přilehlé domy.

Počasí zaskočilo také obyvatele dalších tureckých regionů. Například kvůli silné bouři zavřely úřady základní a střední školy v oblasti Antalye, stejně je na tom kvůli přívalovému dešti nebo sněhu několik dalších měst na západě i východě země.

Komplikace podle meteorologů zřejmě nekončí, na většině území Turecka se očekávají další srážky.

Igor Maňour, Julie Urbišová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme