Po srážce dvou vlaků ve švýcarském městě Andermatt zůstalo 30 zraněných

Vlak a lokomotiva se v pondělí krátce před polednem srazily na nádraží ve městě Andermatt ve středním Švýcarsku. Na místě je 30 zraněných, informovala podle agentury Reuters místní policie. Nikdo ale není v ohrožení života.

Andermatt (Aktualizováno: 17:07 11. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční nehoda ve Švýcarsku

Železniční nehoda ve Švýcarsku | Zdroj: AP/ČTK

K nehodě podle informací Radiožurnálu došlo krátce před polednem na nádraží ve městě Andermatt. Pracovníci drah posunovali po souběžné koleji lokomotivu z jednoho konce vlaku na druhý, oznámila podle ČTK regionální železniční společnost Matterhorn Gotthard Bahn.

Z neznámých důvodů ale lokomotiva do vagonů narazila, řekl mluvčí železniční společnosti. Lokomotiva podle něj v okamžiku nárazu jela rychlostí 15 až 20 kilometrů za hodinu.

Železniční doprava mezi Prahou a Kolínem stojí, v Klánovicích srazil vlak člověka

Číst článek

Vlak měl v 11.28 odjet ve směru na Disentis. V pěti vozech bylo v tu chvíli celkem asi 100 lidí.

Na místě zasahují policisté a záchranáři. „Žádný zraněný není v ohrožení života," řekla podle ČTK mluvčí kantonální policie.

Nehoda zablokovala trať mezi městy Andermatt a Göschenen. Policie zahájila vyšetřování nehody a zřídila horkou telefonní linku pro příbuzné pasažérů.

Horské město Andermatt leží ve středním Švýcarsku v kantonu Uri.

pj, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme