Po střetech s policií jsou v centru Káhiry stovky zraněných

Hlavní káhirské náměstí Tahrír se po několika měsících stalo centrem nových protivládních protestů. Srážky mezi policií a demonstranty v centru egyptské metropole si dnes vyžádaly už několik stovek zraněných. Podle posledních informací nejméně jedna osoba na následky zranění zemřela. Policie rozhání demonstranty slzným plynem a střelbou gumovými projektily, došlo i na zatýkání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská policie rozhání demonstranty na káhirském náměstí Tahrír | Zdroj: Reuters

Několik stovek demonstrantů odmítlo opustit náměstí Tahrír po pátečním poklidném protestu. Policie se proto ráno pokusila prostor vyklidit, střety ale pokračovaly po celý den.

Egypťané se tentokrát bouří proti vojenskému vedení země. Spojují je obavy, že se armáda nebude chtít vzdát své moci. Demonstranti požadují, aby vojáci předali vládnutí do rukou civilistů nejpozději v dubnu příštího roku.

Terčem protestů jsou také návrhy nové ústavy, díky nimž by armáda získala nejvyšší autoritu v zemi a naprostou nezávislost na civilní správě.

Nové protesty vypukly jen deset dnů před plánovanými egyptskými parlamentními volbami.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme