Po střetech v Káhiře skončí před vojenským soudem na dvě stě lidí

Téměř dvě stě lidí skončilo v celách po nábožensky motivovaných střetech v Káhiře. Budou se zpovídat před vojenským soudem. Policii se podařilo ještě v noci obě nepřátelské strany oddělit, i tak ale zemřelo dvanáct lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci při střetech oddělili znepřátelené strany, přesto je nejméně deset mrtvých. | Zdroj: Reuters

Radikální islámské skupiny zaútočily na dva kostely na káhirském předměstí Imbába. Koptští křesťanští duchovní v nich měli zadržovat dívku, která přestoupila z křesťanství na islám. Oba kostely se během noci ocitly v plamenech.

Útoky odsoudili jak představitelé armády, která Egyptu vládne, tak zástupci Muslimského bratrstva. Isám al-Arján, mluvčí tohoto umírněně islámského hnutí, obvinil z podněcování násilí zbytky bývalého Mubárakova režimu.

Mubárakovi příznivci se podle mnoha Egypťanů snaží destabilizovat současný prodemokratický vývoj všemi prostředky. Radikální islámské skupiny, takzvaní salafisté, se po revoluci projevují v Egyptě stále hlasitěji.

Egyptská vláda ujistila, že bude bezpečnost země hájit železnou rukou. Zákony, které postihují útoky na náboženská místa a na svobodu vyznání, umožňují vyhlásit přísné sankce a mohou vést až k trestu smrti.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme