Po týdnu končí blokáda letišť v thajském Bangkoku

Thajská opozice končí blokádu letišť v Bangkoku. Na odlet čeká 250.000 zahraničních turistů. Protivládní demonstranti se rozhodli opustit obě letiště v metropoli v návaznosti na rozhodnuti Ústavního soudu. Ten rozpustil tři strany vládní koalice a jejich představitelům včetně premiéra zakázal na pět let politickou činnost.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstranti na letišti v Bangkoku

demonstranti na letišti v Bangkoku | Zdroj: ČTK

Tisíce stoupenců opozice se už od nočních hodin stahují z mezinárodního i vnitrostátního letiště. Z odbavovacích hal pomalu mizí i jejich stany a další vybavení.

V tvářích protivládních demonstrantů je vidět radost, rozhodnutí Ústavního soudu považují za své vítězství, ke kterému jim v prostorách letišť žehnali i buddhističtí mniši. Stejně se vyjádřil i šéf Lidové aliance za demokracii, který formálně ukončil 192 dnů trvající protesty.

Podle představitelů mezinárodního letiště Suvarnabhumi začne už dnes kontrola všech systémů, aby mohl být co nejrychleji obnoven jeho provoz. Ztráty se už nyní počítají v řádu stamiliónů dolarů, poškozena je i reputace země v zahraničí a krize vážně postihne i hlavní turistickou sezónu.

Navíc v pátek má thajský král narozeniny a i z tohoto důvodu má být vše urychleno. Oslavy všemi lidmi oblíbeného panovníka také aspoň na čas uklidní spory obou znepřátelených táborů.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme