Po výbuchu plynu v čínském dole 50 mrtvých

Čínští záchranáři se vzdali naděje, že najdou další živé horníky v uhelném dole v severní části země, kde v pátek 24. listopadu vybuchl plyn. Počet obětí tohoto neštěstí se tak blíží padesáti. Agentura AP zároveň oznamuje, že při čtvrtečním výbuchu v dole v jihozápadní Číně zahynulo dalších 17 horníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné čety našly včera v dole v autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko další tři těla. Počet potvrzených obětí se tak zvýšil na 14. Víc než 30 horníků se stále pohřešuje, ale je prý vyloučeno, že mohli přežít. Zachránilo se dvanáct lidí, všichni se zraněními. Podle předchozích zpráv se mohlo zahcránit až 23 horníků.

Čtvrteční výbuch v jihozápadní provincii Jün-nan nastal v soukromém dole, kde těžba nebyla povolena a kde chybělo potřebné bezpečnostní zařízení, napsala agentura Nová Čína. Čínské doly platí za jedny z nejnebezpečnějších na světě. Vláda slíbila, že zlepší bezpečnostní podmínky v důlním průmyslu a od ledna do září letošního roku dala uzavřít 18 tisíc nelegálních nebo nebezpečných dolů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme