Po výbuchu tří náloží na tržišti Bagdádu nejméně 10 mrtvých

Exploze tří silných náloží otřásly rušným tržištěm v irácké metropoli Bagdádu. Výbuchy zasáhly trh Šurdža v centru hlavního města a to v první den muslimského Svátku obětování Íd al-adhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exploze na bagdádském tržišti Šurdža | Zdroj: Reuters

„Výbuch jsme zpozorovali mezi jednou a půl druhou hodinou místního času. Nad Bagdádem se do současné chvíle vznáší obrovský oblak dýmu, místo pořád doutná a hoří. Na místo se začaly sjíždět sanitky a hasiči, ovšem s poměrně velkým zpožděním,“ popisuje šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová, která je na místě.

Podle posledních zpráv na tržišti zahynulo nejméně deset lidí a 26 bylo zraněno. Jde o oficiální čísla místní policie, ale je pravděpodobné, že počet obětí bude ještě větší. Místo výbuchu je zcela zničené, oblak dýmu nad ním je viditelný z velké dálky.

Roli v útoku hrálo zřejmě i to, že je první den svátku Íd al-adhá, což je pro muslimy velmi významný den. Lidé si nakupují jídlo na svátky a bylo proto jasné, že bude tržištích mnohem větší počet lidí než obvykle.

ČRo 1 - Radiožurnál, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme