Po změně času přibývá srážek aut s divokou zvěří, varují němečtí ochránci zvířat

Dlouhé roky se vedou diskuse o tom, jaký vliv má změna času na člověka. Němečtí ochránci zvířat upozorňují na to, že posunutí hodinových ručiček značně ohrožuje i divokou zvěř. Zvyšuje se riziko dopravní nehody. Především na menších nebo polních cestách by si měli dát řidiči pozor.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prase divoké

Prase divoké | Foto: Národní park Šumava, Václav Hřebek

Přes dvě stě tisíc srn a jelenů a na 25 tisíc divokých prasat zahyne každoročně na německých silnicích. Se změnou času se podle Německého svazu na ochranu zvířat riziko nehody s divokým zvířaty zvyšuje. Ale nejen s nimi. Zranitelné jsou i volně běhající kočky, ježci, kuny nebo ptáci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o zvýšeném riziku srážky auta a zvířete po změně času natočila německá zpravodajka Klára Stejskalová.

V šeru, ve které se bude po změně času vracet z práce většina řidičů, hrozí, že zvířata zahlédnou až na poslední chvíli. Nebezpečné je ale i prudké světlo. To může u zvířat vyvolat paniku, lehko tak ztratí orientaci.

„Lidé by měli především v lesních oblastech jezdit velmi opatrně, maximálně 60kilometrovou rychlostí", varují experti z německého automobilového klubu ADAC.

Pokud k setkání s divokým zvířetem dojde, měli by řidiči zastavit, ztlumit světla a počkat, až zvíře najde únikovou cestu. A když už dojde na nejhorší a zvíře se s autem střetne a poté uteče do lesa, měli by řidiči vždy zavolat policii. Podle německých ochránců přírody je povinností řidičů se o zraněné zvíře postarat.

Klára Stejskalová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme