Po zveřejnění karikatur Mohameda panuje ve Francii napětí, vydavatel chystá dotisk

Muslimské organizace ve Francii protestují proti zveřejnění karikatur Mohameda v časopise Charlie Hebdo a zvažují žalobu na magazín. Ten už žalobu podal, protože mu neznámý pachatel vnikl na internetové stránky. Francie už zvýšila bezpečnostní opatření na svých úřadech v zahraničí. Vláda hájí právo na svobodu slova a za právo magazínu na satiru se postavila i většina veřejnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie hlídá kanceláře magazínu Charlie Hebdo v Paříži | Zdroj: Reuters

Muslimové v pařížských ulicích demonstrativně ničí časopisy s karikaturami Mohameda, které zmizely velmi rychle z novinových stánků. Prodalo se všech 75 tisíc výtisků, v prodeji budou znovu v pátek. Šéfredaktor časopisu Stephane Charbonnier odmítl, že by se dopustil provokace.

„Tiskneme řadu karikatur a děláme si legrace z krajní pravice a levice. Myslím, že můžeme podobně přistupovat i k náboženství,“ soudí šéfredaktor.

Ministr vnitra Manuel Valls potvrdil, že muslimská demonstrace svolávaná na sobotu zejména pomocí sociálních sítí, není povolena. Francouzské ministerstvo zahraničí potvrdilo zvýšená bezpečnostní opatření.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme