Pobřeží slonoviny už ovládli demonstranti

Velitel prezidentské gardy v Pobřeží slonoviny dnes vyzval své vojáky, aby ustali v boji. Francouzský ministr-zmocněnec pro spolupráci a frankofonii v ministerstvu zahraničí Charles Josselin krátce předtím bez podrobností oznámil, že prezident Pobřeží slonoviny Robert Guei dnes už opustil prezidentský palác. Před několika hodinami demonstranti obsadili rozhlas a televizi.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje v Pobřeží slonoviny se dnes navzdory výjimečnému stavu rozšířily do více měst. V Abidžanu zněla střelba mezi frakcemi armády podporujícími na jedné straně vůdce vojenského režimu Roberta Gueie a na druhé opozičního předáka Laurenta Gbagba. Do ulic Abidžanu a jiných měst vyšly opět tisíce Gbagbových příznivců. Gbagba a Guei se přou o vítězství v nedělních prezidentských volbách.

Generální tajemník opoziční Lidové fronty Pobřeží slonoviny Abdouramane Sangaré dnes řekl, že při úterních demonstracích přišlo o život devět osob a 13 jich utrpělo zranění. Tvrdil, že mnozí byli zastřeleni a někteří přejeti obrněnými vozidly. Bilanci mrtvých nepotvrdily nezávislé zdroje. Nemocniční zdroje informovaly, že bylo hospitalizováno asi šest osob.

Francouzský prezident Jacques Chirac dnes upozornil Gueie na "následky" opatření, které přijme Francie a Evropská unie, pokud Guei neukončí svůj "násilný pokus" udržet se neoprávněně u moci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme