Přes západní Evropu přechází silné bouřky, Belgii v noci zasáhlo přes 17 tisíc blesků

Po polevení veder se Evropané na řadě míst potýkají s prudkými bouřkami a dešti. V noci na středu se bouře prohnaly Belgií a Nizozemskem. Belgičtí meteorologové zaznamenali více než 17 tisíc úderů blesku. Komplikaci v dopravě způsobily bouřky v severní Francii, záplavy pak zasáhly německé Hesensko.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Clinton Naik | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Na západě Valonska blesky podpálily dva domy. Požáry se obešly bez obětí na životech.

Do západních Čech odpoledne dorazí silné bouřky, varují meteorologové

Číst článek

V belgické metropoli hasiči vyjeli ke stovce případů vyvrácených stromů a poškozených střech. Intenzivní déšť také v noci zaplavil několik městských tunelů.

Provoz hasiči nad ránem obnovili. Bouřky srazily teplotu z úterních 37 o víc než deset stupňů. Vítr lámal stromy i v sousedním Nizozemsku.

Na severu Francie podle rozhlasové stanice Franceinfo popadaly při bouřkách stromy na železniční trať a více než tisíc cestujících nechaly marně čekat na noční spoje.

Z Beneluxu se bouřky přesouvají na východ do Německa. V Hesensku se voda prohnala ulicemi městečka Kirchhain a vyplavila na 250 sklepů.

Předpověď počasí přivodila také další zpoždění na letišti ve Frankfurtu, které policie v úterý částečně vyklidila kvůli neoprávněnému průchodu bezpečnostními kontrolami.

Bouřky v západních Čechách

V Česku podle meteorologů ve středu a ve čtvrtek vyvrcholí příliv teplého vzduchu a teploty zůstanou nad 30 stupni, ojediněle dosáhnou až k 38 stupňům.

V západní polovině Čech se ve středu odpoledne a večer mohou ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav 

Viktor Daněk, Tomáš Havlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme