Počasí komplikuje Číňanům cestování na novoroční svátky

Miliony Číňanů míří na novoroční svátky domů, sněhová kalamita ale přerušila desítky spojů a na nádražích tak čeká marně až 500 000 lidí. Zmatky na vlakových i autobusových nádražích i na letištích se v období před příchodem čínského lunárního roku stále opakují, letos však situaci zkomplikovalo chladné počasí a sněhové bouře v téměř 20 provinciích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sníh v Číně | Zdroj: ČTK

Tisíce lidí stojí ve frontě na lístky před vlakovým nádražím v městě Che-fej v provincii An-chuej a před vydatným sněžením se snaží chránit aspoň deštníky. Podobný obrázek v těchto hodinách skýtají stovky měst v centrální, východní a jižní Číně, kde je sněhová kalamita nejhorší za posledních 50 let.

Na mnoha místech byly přerušeny i dodávky elektřiny, např. v provincii Kuej-čou se bez proudu ocitlo 41 měst a obcí. Vláda na svém mimořádném zasedání proto vyzvala k zajištění co největšího počtu vlaků pro osobní i nákladní dopravu, aby byly obnoveny jak dodávky potravin, tak i surovin pro výrobu energie.

Milan Kopp, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme