Počasí ovlivnilo úspěšnost sezóny u Jadranu

Kempy u Jadranu měly špatnou sezónu. Plánovaný obrat kolem miliardy eur nesplnily. Letos přijelo "jen" 150 000 turistů. Důvodem bylo zejména špatné počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalmácie | Foto: Veronika Malá

Jednoznačně nevyšlo počasí. Hlavně přelom července a srpna byl velmi špatný. V Chorvatsku na pobřeží pršelo, a tak turisté odříkali pobyty. Další vůbec nepřijeli, nebo se zdrželi jen velmi krátce. Perfektně to ukazuje statistika.

Zatímco loni přijelo k Jadranu 220 000 kempařů, letos to bylo v hlavní sezóně jen 150 000 lidí. Navíc ceny v chorvatských kempech jdou nahoru, na Istrii například zdražily o 3 až 7 procent. V Dalmácii se zatím drží na loňské úrovni, ale na příští léto se počítá se zdražením.

Nyní na konci sezóny ovšem turisté zaplatí za ubytování a veškeré další služby u Jadranu méně, než během prázdnin.Ušetřit se dá, a dokonce si lze i vybírat. Hotelový pokoj s polopenzí stojí asi osm set korun, apartmán, v němž si hosté vaří sami, stojí přibližně o dvě stě korun méně.

Ceny jsou za osobu a den. Na internetových stránkách však zájemce najde o něco jiné ceny. Vždy záleží na tom, u koho chce turista bydle a u koho. Vůbec nejlevněji vychází ubytování v soukromí, takzvané pokoje, kde lze sehnat jednu noc i za 350 korun.

V Chorvatsku definitivně končí sezóna, a to znamená, že se omezují veškeré služby. Týká se to především lodní dopravy, trajektů na ostrovy a také některých kempů, restaurací a místních obchodů.

Dušan Valenta, Marián Vojtek, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme