Počasí ovlivnilo úspěšnost sezóny u Jadranu

Kempy u Jadranu měly špatnou sezónu. Plánovaný obrat kolem miliardy eur nesplnily. Letos přijelo "jen" 150 000 turistů. Důvodem bylo zejména špatné počasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalmácie | Foto: Veronika Malá

Jednoznačně nevyšlo počasí. Hlavně přelom července a srpna byl velmi špatný. V Chorvatsku na pobřeží pršelo, a tak turisté odříkali pobyty. Další vůbec nepřijeli, nebo se zdrželi jen velmi krátce. Perfektně to ukazuje statistika.

Zatímco loni přijelo k Jadranu 220 000 kempařů, letos to bylo v hlavní sezóně jen 150 000 lidí. Navíc ceny v chorvatských kempech jdou nahoru, na Istrii například zdražily o 3 až 7 procent. V Dalmácii se zatím drží na loňské úrovni, ale na příští léto se počítá se zdražením.

Nyní na konci sezóny ovšem turisté zaplatí za ubytování a veškeré další služby u Jadranu méně, než během prázdnin.Ušetřit se dá, a dokonce si lze i vybírat. Hotelový pokoj s polopenzí stojí asi osm set korun, apartmán, v němž si hosté vaří sami, stojí přibližně o dvě stě korun méně.

Ceny jsou za osobu a den. Na internetových stránkách však zájemce najde o něco jiné ceny. Vždy záleží na tom, u koho chce turista bydle a u koho. Vůbec nejlevněji vychází ubytování v soukromí, takzvané pokoje, kde lze sehnat jednu noc i za 350 korun.

V Chorvatsku definitivně končí sezóna, a to znamená, že se omezují veškeré služby. Týká se to především lodní dopravy, trajektů na ostrovy a také některých kempů, restaurací a místních obchodů.

Dušan Valenta, Marián Vojtek, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme