Vlna veder v Kanadě už má několik desítek obětí. Pocitová teplota se vyšplhala na 40 stupňů

Vlna veder, která v posledním týdnu zasáhla kanadskou provincii Québec na východě země, si vyžádala už nejméně 33 obětí. Informovala o tom ve čtvrtek kanadská televize CBC s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví provincie Québec.

Montreal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slunce, klimatické změny, globální oteplování (ilustrační foto) | Foto: Mtl341/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Teploty na východě země překročily ve středu 34 stupňů Celsia, což je asi o deset stupňů více, než je tam v těchto dnech obvyklé. Vzhledem k vysoké vlhkosti byla navíc pocitová teplota až 40 stupňů. Podle meteorologů by měly teploty ještě stoupat.

Jen v Montrealu zemřelo za týden 18 lidí, z toho většina byli lidé starší 65 let. Hasiči a policie navštívili za týden asi 15 tisíc domácností, aby zkontrolovali obyvatele z ohrožené skupiny, tedy zejména starší nebo nemocné lidi.

Upřímnou soustrast příbuzným vyjádřil na twitteru i kanadský premiér Justin Trudeau. „Rekordně vysoké teploty budou v centrální a východní části Kanady i nadále pokračovat, proto se ujistěte, že víte, jak chránit sebe i svou rodinu," dodal Trudeau. V roce 2010 vlna veder kolem Montrealu usmrtila kolem stovky lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme