Počet obětí hurikánu Ike v USA se už blíží třiceti

Skoro tři desítky lidských životů a miliardové škody na majetku - takovou daň si o víkendu ve Spojených státech podle dosavadních informací vybral hurikán Ike. Nejvíc obětí hlásí státy Texas, Louisiana, Arkansas, Tennessee a Indiana. V Houstonu a na jeho předměstích platí na týden noční zákaz vycházení. Americké úřady žádají evakuované obyvatele, aby počkali s návratem do svých domovů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdevastované pobřeží po hurikánu | Zdroj: ČTK

Není vždycky bezpečné se vracet - varuje americký ministr pro vnitřní bezpečnost Michael Chertoff evakuované obyvatele oblastí postižených hurikánem Ike.

Mnoho lidí se totiž v podobných situacích zraní nebo dokonce přijde o život právě při návratu do poničeného domova, který chtějí rychle opravit.

Velké problémy jsou s elektřinou: "Celé město je bez elektřiny a nevíme, kdy nám ji zase připojí," popsala starostka nejhůře postiženého města Galveston Lyda Ann Thomsonová situaci v rozhovoru pro stanici CBS.

Co se bilance obětí a způsobených škod týče, budeme ještě muset počkat, vysvětluje ministr Chertoff s tím, že se informace z mnoha postižených oblastí teprve scházejí.

Marika Táborská, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme