Dalších 143 lidí podlehlo koronaviru COVID-19. Počet nakažených v pevninské Číně je již přes 66 tisíc

Počet obětí onemocnění novým koronavirem v pevninské Číně stoupl v pátek o dalších 143. Celkem tak na nemoc COVID-19 způsobenou koronavirem v Číně zemřelo 1523 osob. Počet nakažených se zvýšil o 2641 na 66 492. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje čínské národní zdravotnické komise. Počet nově nakažených je nižší, než předchozí den.

Peking Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnický personál při kontrole na jednotce intenzivní péče v nemocnici Jinyintan v čínském Wuchanu. | Zdroj: Reuters/China Daily

Za epicentrum nákazy je považována centrální čínská provincie Chu-pej. Zde v pátek podle místní zdravotnické komise zemřelo na nemoc COVID-19 dalších 139 osob. Počet nakažených se zvýšil o 2420 na 54 406.

Komise změnila metodu započítávání a v Číně se za středu zvýšil počet obětí koronaviru o 254 mrtvých

Číst článek

Počet nově nakažených se výrazně snížil ve srovnání s předchozím dnem, kdy bylo v pevninské Číně nahlášeno přes 5000 nových případů a v provincii Chu-pej přes 4800. Počet nemocných prudce vzrostl ve čtvrtek, kdy začala provinční zdravotnická komise do statistik zahrnovat i případy, které byly diagnostikovány novými klinickými metodami. Úřady novou metodiku zdůvodnily tím, že to klinicky diagnostikovaným pacientům umožní přístup ke včasné léčbě.

Tradiční čínská medicína

Čínští představitelé varovali, že COVID-19 se může dále šířit, protože se budou vracet do práce lidé po prodloužených novoročních svátcích. Země již zavedla některá bezprecedentní opatření ve snaze zamezit dalšímu šíření viru. Města v provincii Chu-pej, která mají celkem více než 60 milionů obyvatel, byla prakticky uzavřena a veškeré veřejné činnosti zastavené. Lidé, kteří se vracejí po volnu do Pekingu, musejí zůstat 14 v izolaci doma nebo v daných místech pod zdravotnickým dohledem.

Boj s koronavirem maří trollové, stěžuje si ředitel WHO. Dezinformace šíří bulvár i ruská média

Číst článek

Kvůli vysokému počtu potvrzených i podezřelých případů provincie Chu-pej postavila provizorní nemocnice a poskytla pro ubytování pacientů některé veřejné budovy. Nově jmenovaný šéf zdravotnické komise provincie Chu-pej Wang Che-šeng na sobotní tiskové konferenci uvedl, že cílem je zajistit, aby žádný pacient nezůstal bez léčby. Více než polovina potvrzených případů je podle něj nyní léčena tradiční čínskou medicínou.

Pomoc při obnovení výroby

Viceguvernér čínské centrální banky Fan I-fej v sobotu slíbil, že Čína pomůže společnostem obnovit výrobu, jakmile to bude možné. Místopředseda Čínské komise pro regulaci bankovnictví a pojišťovnictví Liang Tchao pak dodal, že Čína zrychlí poskytování úvěrů na důležité investiční projekty a podpoří malé a soukromé firmy, které se kvůli koronaviru dostanou do obtíží.

Nejvíce případů onemocnění je právě v Číně, mimo pevninskou Čínou bylo zaznamenáno téměř 450 případů ve 24 zemích a teritoriích a tři úmrtí - v Japonsku, Hongkongu a na Filipínách. V pátek nově první případ oznámil Egypt.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme