Počet obětí masakru v belgických jeslích se zvýšil

Počet obětí masakru v jeslích v belgickém městě Dendermonde poblíž Bruselu se zvýšil na čtyři. Zraněním v nemocnici podlehl malý chlapec. Zřejmě psychicky narušený útočník dopoledne zabil tři děti a jednu ženu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policista a rodiče u jeslí v Dendermonde | Zdroj: ČTK

Úřady vrahovu identitu stále nezveřejnily. Podle místní televize RTL se jedná o muže starého 28 let. Je velmi vysoký a nápadně hubený. Do jeslí se dostal poté, co tvrdil, že má otázku pro personál. Uvnitř budovy napadl děti ve věku do tří let včetně malých kojenců. Zaměstnankyni jeslí a jedno dítě zabil přímo na místě. Dvě další malé děti zemřely v nemocnici.

Asi deset dětí utrpělo zranění. Policie útočníka zadržela asi hodinu po činu. Podle dostupných údajů byl pacientem blízké psychiatrické léčebny. Tragédie podobného rozsahu nemá v Belgii obdoby.

Vrah zazvonil v 10 hodin dopoledne u dveří jeslí ve vlámském Dendermonde a žádal informace o tomto zařízení. Ihned poté ale vběhl do místnosti s dětmi a napadl je. Oznámil to prokurátor Christian Du Four: "Okamžitě vstoupil do místnosti pro nejmenší děti ve věku do jednoho roku. Vytáhl nůž a začal je bodat. Zranil několik dětí a také dospělé."

Vrah poté vběhl do další místnosti, kde byly děti od jednoho do tří let věku. Také zde začal páchat své šílené dílo. Podle prokurátora se poté pokusil uprchnout: "Ujížděl na svém kole; byl zadržen kolem půl dvanácté."

Dendermonde se tak stalo dějištěm v Belgii bezprecedentní tragédie. Ve světě se v posledních letech množí vražedné útoky ve školách. Belgie ale byla něčeho podobného až dosud ušetřena. Zkušenost s útokem na nejmenší lidské bytosti má sousední Lucembursko: v květnu roku 2000 ozbrojený útočník v jeslích zajal 43 dětí. Policie je ale dokázala osvobodit.

Milan Kopp, Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme