Počet obětí nedělního irácko-íránského zemětřesení překročil 530

Nedělní zemětřesení v Íránu už má nejméně 530 obětí a zraněných je více než 8 tisíc lidí. Informuje o tom íránská agentura IRNA. Zemětřesení o síle 7,3 stupně zasáhlo nejvíce západoíránskou provincii Kermánšáh a dalších 13 íránských regionů i část Iráku. Tam podle BBC zemřelo 10 lidí.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci ošetřují zraněného chlapce. | Zdroj: Reuters

Íránská vláda informuje, že zemětřesení srovnalo se zemí celé dvě vesnice a zhruba 30 tisíc domů. V nejvíce zasažené provincii Kermánšáh už v noci záchranáři ukončili pátrací akce a v úterý ji navštívil prezident Hasan Rúhání. Na místě slíbil, že vláda udělá vše pro to, aby se problémy vyřešily co nejdříve.

Kvůli zemětřesení přišlo o přístřeší asi 70 tisíc lidí, kterým se teď humanitární organizace snaží poskytnout jídlo, léky a zázemí. V noci se totiž teploty pohybují kolem 10 stupňů Celsia a lidem bez domova hrozí problémy v důsledku vystavení chladu. V íránské provincii Kermánšáh také stále nefungují telefonní spojení nebo dodávky elektřiny.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme