Počet obětí po sesuvech půdy v Sieře Leone překročil 1000. Další stovky se pohřešují

Na více než 1000 mrtvých zvýšili zdravotníci v Sieře Leone bilanci obětí pondělních sesuvů půdy u metropole Freetown. V neděli o tom informovala agentura AP. Potvrdily se tak dohady, že po smrti zůstaly stovky pohřešovaných.

Freetown (Aktualizováno: 22:36 27. 8. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři prohledávají trosky po sesuvech půdy ve Freetownu.

Záchranáři prohledávají trosky po sesuvech půdy ve Freetownu. | Foto: Afolabi Sotunde | Zdroj: Reuters

V kostelech po celé zemi se v neděli konaly zvláštní bohoslužby za oběti neštěstí. Podle agentury AFP jsou mezi mrtvými stovky dětí.

Stovky pohřešovaných, nedostatek sanitek. Sierra Leone se potýká s následky sesuvů půdy

Číst článek

Odklízecí práce stále pokračují, ovšem zdravotníci už několik dní evidují pouze zesnulé. Možnost, že by pod sutinami doteď někdo přežil se limitně blíží nule.

Vrchní koroner Seneh Dumbuya podle agentury Reuters řekl, že nalezené další mrtvoly budou okamžitě pohřbeny. Neštěstí mimo jiné znečistilo vodní zdroje a úřady se snaží předejít propuknutí nemocí jako je cholera.

Domy v Sieře Leone zavalil sesuv půdy. Několik stovek lidí zahynulo

Číst článek

Bahno po silném dešti zavalilo nebo strhlo stovky domů a chatrčí ve slumech v okolí Freetownu, který má oficiálně asi milion obyvatel. Nejvíce sesuvy postihly předměstí Regent. O střechu nad hlavou podle odhadů přišlo kolem 3000 lidí.

Úřad pro národní bezpečnost Sierry Leone vydal výstrahu před dalšími možnými sesuvy a v kritických místech nařídil evakuaci.

jgr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme