Počet obětí požáru v ruské Permi se zvýšil na 142

V Rusku podlehli další lidé následkům zranění, utrpěných při požáru v nočním klubu ve městě Permi. Počet obětí neštěstí, k němuž došlo přesně před týdnem, se tak zvýšil na 142. Několik lidí už bylo v souvislosti s požárem zatčeno kvůli zanedbání bezpečnostních předpisů. Nově úřady v Permi obvinily z trestného činu další dva lidi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záběry ruské televize z místa neštěstí | Zdroj: ČTK

Podle ruské prokuratury přibyli na seznamu obviněných dva požární inspektoři z Permi. Ti podle vyšetřovatelů zanedbali své povinnosti a nepřinutili vedení nočního klubu, aby dodržovalo protipožární předpisy. Stěny a stropy podniku byly obložené hořlavými a toxickými materiály.

Z prostoru, kde se scházely stovky lidí, navíc bylo možné se dostat pouze jediným východem, část oken byla neprodyšně uzavřena. Z hlediska počtu obětí jde o nejhorší požár v novodobé ruské historii.

Přes osmdesát lidí stále s těžkými zraněními leží na klinikách v Moskvě, Petrohradu, Čeljabinsku i Permi. Třetina z nich je podle lékařů v kritickém stavu.

Lenka Kabrhelová, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme