Počet obětí sobotního útoku v Londýně vzrostl na osm. Až na jednoho jde o samé cizince

Na osm se ve středu podle britské policie zvýšil počet obětí sobotního teroristického útoku v Londýně. Až na jednoho jde o samé cizince. Nejvíce obětí z řad svých občanů, celkem tři, potvrdila Francie. Mezi oběťmi jsou také dvě Australanky, Kanaďanka, Španěl a Brit, informovala média s odvoláním na úřady anebo příbuzné mrtvých, kteří ztráty blízkých osob potvrdili na internetových sociálních sítích.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté pokládají kytice na místě sobotního útoku v Londýně.

Policisté pokládají kytice na místě sobotního útoku v Londýně. | Zdroj: Reuters

Mezi francouzskými oběťmi, jejichž počet potvrdil prezident Emmanuel Macron, je sedmadvacetiletý číšník Alexandre Pigeard, který pracoval v restauraci na Borough Market. Dalším je šestatřicetiletý kuchař Sébastien Belanger, který několik let v Londýně žil. Jako poslední je pětačtyřicetiletý Xavier Thomas, který se v době útoku procházel po mostu se snoubenkou a kterého auto útočníků shodilo do řeky. Jeho tělo se našlo ve středu asi dva kilometry po proudu od mostu.

Australské ministerstvo zahraničí rovněž potvrdilo, že při atentátu zahynuly dvě australské občanky. Ministryně Julia Bishopová jejich jména nezveřejnila, podle britských médií jde ale o 28letou zdravotní sestru Kirsty Bodenovou a 21letou au-pair Saru Zelenakovou. Bodenová údajně zahynula, když běžela na pomoc zraněným. Dva Australané jsou podle ministryně také mezi zraněnými.

Třetím útočníkem v Londýně byl Ital marockého původu, loni měl namířeno do Sýrie

Číst článek

Mezi oběťmi je rovněž 30letá Kanaďanka Christine Archibaldová, která zemřela svému snoubenci v náručí, a Brit z východního Londýna, 32letý James McMullan. Osmou potvrzenou obětí podle médií je devětatřicetiletý španělský bankovní úředník Ignacio Echeverría Miralles, který podle hlášení jejich příbuzných se snažil vzdorovat útoku teroristů se svým skateboardem.

Teroristický útok v centru Londýna si podle dosavadních informací celkem vyžádal osm mrtvých a 48 zraněných, z nichž deset zůstává v nemocnici v kritickém stavu. Podle francouzského ministerstva zahraničí jsou v nemocnicích stále čtyři vážně zranění francouzští občané. Jedním z nich je i snoubenka mrtvého Xaviera Thomase.

Tři útočníci, jejichž totožnost policie již zveřejnila, byli zastřeleni na místě. Bývalá manželka jednoho z nich vyjádřila nad činem svého exmanžela zděšení.

Londýnský starosta Sadiq Khan informoval podle zpravodajské televize Sky News, že v důsledku útoku došlo k rasisticky motivovaným incidentům, a varoval, že policie bude proti trestné činnosti páchané z nenávisti postupovat s „nulovou tolerancí".

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme