Počet obětí tajfunu Megi roste. V Číně už evakuovali statisíce lidí

Statisíce lidí evakuovaly úřady na jihu Číny před blížícím se tajfunem Megi, který na Filipínách zabil 27 lidí a zničil tisíce obydlí. Jde o nejprudší bouři v oblasti Jihočínského moře za posledních dvacet let. Podle odhadů meteorologů by měl Megi udeřit na kontinentální Čínu v sobotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tajfun Megi. | Zdroj: ČTK

Tajfun Megi se z Filipín blíží k jihovýchodnímu pobřeží Číny. Tamní úřady proto evakuovaly sto padesát tisíc lidí z provincie Fu-ťien a dalších nejméně deset tisíc ze sousedního Kuang-tungu.

Z moře také úřady povolaly do přístavu rybářské lodi. Supertajfun Megi řádí v Asii už několik dní. V pondělí se přehnal severovýchodní částí filipínského ostrova Luzon, kde zabíjel, ničil domy a trhal elektrické vedení.

Podle odhadů způsobil jen na Filipínách škody ve výši téměř pěti miliard pesos, což je přes dvě miliardy korun. Na jedenáct tisíc Filipínců i nadále zůstává v evakuačních centrech.

Kateřina Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme