Počet obětí výbuchu v čínském dole roste

Počet obětí sobotního výbuchu v čínském dole stoupl na 24. V době exploze v severozápadní provincii San-ši se ale v podzemí nacházelo 39 horníků. Čínské uhelné doly jsou nejnebezpečnější na světě, každoročně v nich při různých haváriích zahyne na šest tisíc lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peking - Zakázané město | Foto: de.wikipedia.org

Už třikrát se záchranáři snažili dostat do zavalené šachty, jejich úsilí je ale stále marné. Podle vyšetřovatelů došlo v těžební jámě dolu Wajaobao k výbuchu plynu. Z 39 horníků se podařilo uniknout jen osmi z nich, sedm utrpělo lehká zranění.

Podobné havárie jsou v Číně běžné, i proto vláda v Pekingu nedávno vyhlásila, že do roku 2007 uzavře všechny malé doly. K nejhorší tragédii za posledních šedesát let došlo loni v únoru. Při výbuchu plynu v dole Sundžiawan ve městě Fu-sin v provincii Liao-ning na severovýchodě Číny tehdy zemřelo 214 horníků. Právě tato uhelná oblast je jednou z nejstarších, jen důl Sundžiawan ročně vytěží jeden a půl milionu tun uhlí.

Robert Mikoláš, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme