Počet obětí výbuchu v Toulouse vzrostl na 29

Při pátečním mohutném výbuchu na předměstí jihofrancouzského města Toulouse zahynulo podle nejnovějších informací 29 lidí. Po explozi v tamní petrochemické továrně se stále pohřešuje asi 15 osob. Zraněno bylo více než tisíc lidí. Příčiny výbuchu zatím nejsou jasné, policie si ale myslí, že šlo spíše o nehodu než o záměrný čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu ve Francii Zdeňka Müllera jsou materiální škody hlášeny i z dalších míst Toulouse, dokonce i ze středu města. Ničivý výbuch doprovázela mimořádně silná tlaková vlna, která ochromila téměř celé město. Svědci uvádějí, že okenní tabule se po explozi vysypaly v několika městských čtvrtích. Řada budov včetně škol byla okamžitě evakuována. Zastaven byl provoz metra i místního letiště, přerušeno je i silniční spojení s tímto jihofrancouzským městem.

Policie také vyzvala obyvatele, aby omezili pohyb venku a utěsnili si doma okna. Výbuch byl totiž provázen únikem toxických výparů obsahujících čpavek. Přímé nebezpečí otravy ale nehrozí.

Silně poškozen je celý výrobní komplex, kde se vyrábí hnojiva a pohonná směs pro rakety Arianne. K první explozi došlo v sekci výroby čpavku a poté následovala další exploze v sousední prachárně.

Snímky z místa tragédie najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme