Počet obětí výbuchu v Toulouse vzrostl na 29

Při pátečním mohutném výbuchu na předměstí jihofrancouzského města Toulouse zahynulo podle nejnovějších informací 29 lidí. Po explozi v tamní petrochemické továrně se stále pohřešuje asi 15 osob. Zraněno bylo více než tisíc lidí. Příčiny výbuchu zatím nejsou jasné, policie si ale myslí, že šlo spíše o nehodu než o záměrný čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle spolupracovníka Radiožurnálu ve Francii Zdeňka Müllera jsou materiální škody hlášeny i z dalších míst Toulouse, dokonce i ze středu města. Ničivý výbuch doprovázela mimořádně silná tlaková vlna, která ochromila téměř celé město. Svědci uvádějí, že okenní tabule se po explozi vysypaly v několika městských čtvrtích. Řada budov včetně škol byla okamžitě evakuována. Zastaven byl provoz metra i místního letiště, přerušeno je i silniční spojení s tímto jihofrancouzským městem.

Policie také vyzvala obyvatele, aby omezili pohyb venku a utěsnili si doma okna. Výbuch byl totiž provázen únikem toxických výparů obsahujících čpavek. Přímé nebezpečí otravy ale nehrozí.

Silně poškozen je celý výrobní komplex, kde se vyrábí hnojiva a pohonná směs pro rakety Arianne. K první explozi došlo v sekci výroby čpavku a poté následovala další exploze v sousední prachárně.

Snímky z místa tragédie najdete pod odkazem FOTOGALERIE.

Marika Táborská, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme