Počet obětí zemětřesení v Salvadoru stoupá

Podle nejnovějších zpráv zahynulo při sobotním zemětřesení v Salvadoru více jak 400 lidí. Předchozí bilance uváděla 259 mrtvých, 500 zraněných a více než 1000 nezvěstných. Prezident Francisco Flores uvedl, že mrtvých bude zřejmě mnohem více.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otřesy půdy o síle 7,9 stupně na Richterově škále zničily a poškodily několik tisíc obydlí. Do země nyní směřuje mezinárodní pomoc. Požárníky, dobrovolníky se speciálními psy a humanitární potřeby vyslalo Španělsko, Spojené státy a chystá se tak učinit i Evropská unie. Na místo už dorazily záchranářské týmy ze sousední Guatemaly, Hondurasu, Mexika a Kolumbie.

Salvador požádal kolumbijskou vládu o zaslání rakví pro nejchudší rodiny. Jde o nejsilnější zemětřesení ve Střední Americe za posledních 20 let. Postiženou oblast zachvacují i následné otřesy, jak o tom pro Český rozhlas telefonuje náš spolupracovník Filip Kanda.

Český rozhlas zjišťoval, jak jsou některé naše humanitární organizace připraveny na pomoc do postižené oblasti. Občanské sdružení ADRA chystá okamžitou finanční pomoc, jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu potvrdil ředitel této organizace Rudolf Reitz.

Salvadorské úřady už uložily velké množství z více než 400 obětí zemětřesení do hromadných hrobů jen při prostých obřadech. Do země přichází zahraniční pomoc i projevy účasti s utrpením salvadorského lidu. Soustrastný telegram prezidentovi Francisku Floresovi zaslal i Václav Havel.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme