Počet republikánských kandidátů na prezidenta USA se brzy zúží

Vítěz republikánských primárek na Floridě John McCain míří do Kalifornie. Nejlidnatější stát Unie se stane už za necelý týden nejcennějším klenotem v národních primárkách, nazývaných superúterý. Republikáni se utkají v 21 státech, ještě předtím se ale počet jejich kandidátů na prezidenta zúží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolph Giuliani | Zdroj: ČTK

Dosavadní konkurent McCaina, bývalý starosta New Yorku Rudolph Giuliani už mluví o své předvolební kampani v minulém čase. Očekává se proto, že teď podpoří - ještě před republikánskou televizní debatou v Kalifornii - senátora McCaina. Má s ním totiž společné hlavní téma - bezpečnost Spojených států.

Republikány v Kalifornii podle průzkumů zajímá nejvíc stav americké ekonomiky, ochrana USA před nelegální migrací, pokračující válka v Iráku a prevence nebezpečí teroristických útoků na Ameriku.

John McCain si vede nejlépe mezi republikány blíž ke středu politického spektra, zatímco jeho soupeř, multimilionář Mitt Romney oslovuje spíš konzervativnější voliče.

Miroslav Konvalina, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme