Pochod tolerance ve Varšavě nebude

Varšava se nedočká Pochodu tolerance, který chtělo v jejích ulicích uspořádat Sdružení gayů a lesbiček. Městská radnice nevydala povolení na konání pochodu, protože se obává, že by tak jako před časem v Krakově došlo ke střetu účastníků manifestace s krajní katolickou mládeží. Právě proti ní totiž musela v Krakově zasahovat policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace proti homofobii | Foto: Pavel Novák

Varšavská radnice se bojí toho, že by se mohly opakovat scény z Krakova. Katolická mládež tam na pochod homosexuálů vykřikovala sprosté urážky a házela po nich lahve a kameny. Policie zadržela několik nejagresivnějších útočníků.

Sdružení gayů a lesbiček souhlasilo pro větší klid ve městě změnit trasu pochodu, který se měl konat 11. června. Vyhovělo protestům katolíků a pochod neměl jít centrem Varšavy kolem kostelů, což ultrakatolické kruhy nemohly snést. Všepolská mládež, která je mládežnickou organizací krajně pravicové katolické strany Liga polských rodin ale prohlásila, že zablokuje pochod gayů kdekoli. Varšavská radnice se nechala zastrašit a raději Pochod tolerance nepovolila.

Markéta Kaclová, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme