Pochodem za svobodu slova vyjádřili podporu Francouzům i lidé v Brazílii

Ke skoro čtyřem milionům Francouzů, kteří se včera na mnoha místech země sešli, aby uctili památku 17 obětí nedávných teroristických útoků a demonstrovali za svobodu slova, se přidali i lidé v dalších zemích. Shromáždění se konala v Berlíně, Londýně, Římě, Washingtonu, Sydney nebo Buenos Aires. A přidalo se i brazilské Rio de Janeiro.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazílie, Niteroi. Demonstrace lidí proti teroristickému útoku na redakci francouzského týdeníku Charlie Hebdo. Snímek je ze čtvrtka 8. ledna, další shromáždění za svobodu slova se v Brazílii uskutečnila o víkendu | Zdroj: Reuters

Cedule a transparenty s nápisy „Jsem Charlie“, tužky, pastelky, francouzské vlajky nad hlavami. To vše bylo k vidění i v Riu.

Brazilka Chiara říká, že přišla hlavně pod dojmem manifestace v Paříži. „Velmi na mě zapůsobilo, jak se v Evropě scházejí zástupci velkých zemí, bok po boku Izrael a Palestina,“ říká Chiara.

„Je to vzestup tmářství, toho všeho nejhoršího, co se v lidstvu skrývá,“ myslí si o útocích v Paříži starší žena Naruna, která ve Francii žila.

„Nejsem Charlie, jsem Charlieho přítel,“ říká francouzský turista Pascal. I když mu prý karikatury časopisu Charlie Hebdo někdy přišly choulostivé, útoky ho přesto velmi zasáhly.

Francouzi se semkli proti terorismu, podpořili demokracii a svobodu slova

Číst článek

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme