Pochody neonacistů a anarchistů v Drážďanech zatím bez vážnějších incidentů

Tisíce lidí vyšly v Drážďanech do ulic na protest proti každoročnímu setkání neonacistů. Přívrženci krajní pravice z Německa i dalších evropských zemí si připomínají oběti spojeneckého bombardování saské metropole na sklonku druhé světové války. Střetům mezi neonacisty a příslušníky krajní levice se snaží zabránit 4000 policejních těžkooděnců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střety policistů s demonstranty | Foto: ČTK/AP

Paralelní shromáždění a pochody se až do pozdního odpoledne nesly v ovzduší napjatého klidu. K jedinému střetu došlo v okamžiku, kdy se skupina anarchistů pokusila prorazit policejní kordón. Na policisty se snesly láhve a kamení. Očití svědci mluví o několika zraněných a poškození zaparkovaných aut.

Podle policejních odhadů je ve městě asi dva a půl tisíce přívrženců krajní levice a zhruba dvojnásobek neonacistů. Muži zákona už od rána kontrolovali auta přijíždějící do Drážďan, ve kterých hledali především zbraně a zakázané nacistické symboly.

Na demonstracích proti neonacistickému srazu promluvilo taky několik prominentních řečníků. Ministr dopravy Wolfgang Tiefensee prohlásil, že pravicoví extremisté nemají v ulicích Drážďan co pohledávat. "Lidé by jim ale měli ukázat své tváře a neschovávat se doma za záclonou," dodal Tiefensee.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme