Pochody neonacistů a anarchistů v Drážďanech zatím bez vážnějších incidentů

Tisíce lidí vyšly v Drážďanech do ulic na protest proti každoročnímu setkání neonacistů. Přívrženci krajní pravice z Německa i dalších evropských zemí si připomínají oběti spojeneckého bombardování saské metropole na sklonku druhé světové války. Střetům mezi neonacisty a příslušníky krajní levice se snaží zabránit 4000 policejních těžkooděnců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střety policistů s demonstranty | Zdroj: ČTK

Paralelní shromáždění a pochody se až do pozdního odpoledne nesly v ovzduší napjatého klidu. K jedinému střetu došlo v okamžiku, kdy se skupina anarchistů pokusila prorazit policejní kordón. Na policisty se snesly láhve a kamení. Očití svědci mluví o několika zraněných a poškození zaparkovaných aut.

Podle policejních odhadů je ve městě asi dva a půl tisíce přívrženců krajní levice a zhruba dvojnásobek neonacistů. Muži zákona už od rána kontrolovali auta přijíždějící do Drážďan, ve kterých hledali především zbraně a zakázané nacistické symboly.

Na demonstracích proti neonacistickému srazu promluvilo taky několik prominentních řečníků. Ministr dopravy Wolfgang Tiefensee prohlásil, že pravicoví extremisté nemají v ulicích Drážďan co pohledávat. "Lidé by jim ale měli ukázat své tváře a neschovávat se doma za záclonou," dodal Tiefensee.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme