Pod lavinou v Pákistánu zřejmě nepřežil žádný z více než stovky vojáků

V horách na pákistánsko-indickém pomezí zavalila lavina armádní základnu. Záchranáři se obávají, že nikdo ze 124 pákistánských vojáků a 11 civilistů nepřežil, lavina je podle zpráv z pákistánské státní televize na některých místech hluboká přes 24 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavina (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Zavalená základna se nachází poblíž kašmírského ledovce Siačen ve výšce 5 400 až 6000 metrů nad mořem.

Podle náčelníka horské služby v Jeseníkách Michala Klimeše velké šance na přežití nemají.

„Velmi rychle se to procento přežití snižuje jednak s časem, pokud ten člověk vůbec je živý pod tou lavinou. Pokud se týká této laviny, tak moc velké šance těm vojákům nedávám,“ řekl Michal Klimeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Náčelník horské služby v Jeseníkách Michal Klimeš vysvětlil Radiožurnálu obtížnost záchrany v tamních podmínkách

Vojenskou základnu v kašmírském regionu zavalila lavina v brzkých ranních hodinách. Na místě zasahují helikoptéry a záchranné týmy se psy. Dosavadní pátrání zatím nenasvědčuje tomu, že by někdo nehodu přežil.

K neštěstí došlo poblíž kašmírského ledovce Siačen, který leží ve výšce 5400 až 6600 metrů nad mořem. Laviny nebo sesuvy půdy jsou v této oblasti poměrně časté. Naposledy v únoru zemřelo pod návaly sněhu v kašmírském regionu nejméně 16 vojáků.

Lucie Maňourová, Eva Presová, Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme