Pod troskami jsou stovky mrtvých a raněných

Silné zemětřesení, které postihlo Salvador a Guatemalu, si podle nejnovější bilance vyžádalo už více než 265 lidských životů. Záchranáři však stále pátrají po nejméně 1200 lidí, které zasypaly trosky domů. Otřesy způsobily také velké materiální škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranné práce pokračují, začíná přicházet humanitární pomoc, ale následky se budou odstraňovat dlouho. Ochromena je doprava, porušeny sítě, nefungují telefony. V jedné z vesnic například pohřbily hlína a kamení na 30 domů i s obyvateli.

Prezident Salvádoru Francisco Flores vyhlásil stav ohrožení a oficiálně požádal mezinárodní společenství o pomoc. Našeho velvyslance pro šest středoamerických zemí, mezi kterými je i Salvádor, Víta Korselta, jsme se zeptali na reakci mezinárodního společenství.

Naděje na záchranu lidí uvězněných v sutinách zničeného předměstí San Salvadoru je podle guatemalských záchranářů mizivá. Požárníky a dobrovolníky se speciálními psy vyslalo Španělsko. To bude v příštích dnech do Salvadoru posílat také humanitární potřeby. Na místo dorazily záchranářské týmy z Hondurasu, Mexika a Kolumbie. Humanitární pomoc vyslaly také Spojené státy. Evropská unie vyšle podle předsedy Evropské komise Romana Prodiho do Salvadoru a Guatemaly odborníky.

Zuzana Šimůnková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme