Cestující se v letadle EasyJet bavili o bombě, pilot nouzově přistál

Letadlo společnosti EasyJet v sobotu večer nouzově přistálo v Kolíně nad Rýnem na západě Německa. Důvodem byla "podezřelá konverzace" tří cestujících na téma terorismu a také podezřelé zavazadlo na palubě stroje, který mířil ze slovinské metropole Lublaň do Londýna.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti EasyJet nouzově přistálo v Kolíně nad Rýnem. Důvodem byla "podezřelá konverzace" tří cestujících na téma terorismu. | Zdroj: Wikimedia Commons

Zmíněná trojice pasažérů byla po přistání zadržena. Ještě v neděli odpoledne však německá policie podle médií všechny tři propustila, aniž je obvinila.

Pilot se rozhodl s letadlem neplánovaně přistát v Kolíně nad Rýnem poté, co cestující informovali palubní personál, že "několik lidí diskutovalo o záležitostech týkajících se terorismu", řekl mluvčí regionální policie agentuře AFP. 

Chystá se k útoku, nahlásili muže ve vlaku spolucestující. Místo teroristy zadržela policie herce

Číst článek

Zmíněnými třemi muži byli Britové ve věku 31, 38 a 48 let, pracovali pro firmu z Británie a vraceli se ze služební cesty. "Trestní vyšetřování bylo zastaveno, nenašly se žádné důkazy. My předpokládáme, že zde žádné skutečné nebezpečí nebylo," citovala agentura Reuters mluvčího místní policie.

Letoun Airbus A319 přistál v Kolíně nad Rýnem v sobotu kolem 18:00 SELČ. Federální policie evakuovala skluzavkami z letadla 151 pasažérů, devět lidí při tom utrpělo lehká zranění. Policisté stroj prohledali a na izolovaném místě odpálili batoh, který patřil nejstaršímu z trojice podezřelých. Policisté v batohu podle mluvčího nalezli teoreticky podezřelé kabely.

Nic nebezpečného v batohu ani na palubě letadla nalezeno nebylo.
Na letišti byla mezi 19:00 a 22:00 přerušena letecká doprava a 17 letů směřujících do Kolína nad Rýnem v tomto časovém intervalu bylo odkloněno. Dvacítka odletů byla odložena a dva lety zrušeny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme