Podezřelé z londýnského útoku prý vychovávali stejní pěstouni. Navíc ocenění královnou Alžbětou II.

Oba mladíky podezřelé z pátečního útoku v londýnském metru, který si vyžádal tři desítky zraněných, údajně vychovávali stejní pěstouni. Ti v minulosti obdrželi od královny Alžběty II. ocenění za výchovu více než 200 dětí zejména z oblastí konfliktů na Blízkém východě. S odvoláním na radního ze západolondýnského předměstí Spelthorne Borough o tom v pondělí informovala agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice londýnského metra Parsons Green. Dějiště pátečního útoku | Foto: Hannah McKayová | Zdroj: Reuters

Policie podnikla razie na různých adresách, včetně bydliště Penelope a Ronalda Jonesových v Sunbury, kteří se dlouhodobě věnují pěstounské péči. Podle radního Iana Harveye je pravděpodobné, že Jonesovi vychovávali i oba zatčené, kterým je nyní 18 a 21 let. Ten mladší je z Iráku a do pěstounské péče se dostal v 15 letech poté, co přišel o oba rodiče.

Londýnská stanice metra Parsons Green je zase otevřena. V New Yorku posílili bezpečnost v dopravě

Číst článek

Starší z podezřelých, kterého televize Sky a další britská média označují jménem Yahyah Farroukh, chodil v letech 2013 až 2015 na střední školu West Thames, kde se učil anglicky.

Soused Jonesových řekl, že jejich bydliště navštívila policie v posledním měsíci již několikrát. „Vždycky vám přijde na mysl, že děti pěstounů budou mít trochu potíže, ale nenapadne vás zrovna terorismus,“ řekl Stephen Griffiths.

Farroukha zadržela policie poté, co mu skončila služba v restauraci rychlého občerstvení Aladdin's Fried Chicken v Hounslowu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme