Podezřelý terorista na útěku má nejspíš pás s výbušninami, Bruselu hrozí útok

Belgie pátrá nejméně po dvou mužích, kteří podle úřadů můžou kdykoliv spáchat teroristický útok. Jeho hrozba je bezprostřední a pro hlavní město Bruselu stále platí nejvyšší stupeň ohrožení. Podle belgických médií pátrá policie po deseti podezřelých. Jeden z nich, Saláh Abdeslam, má u sebe podle policie pravděpodobně pás s výbušninami. Abdeslam se podle vyšetřovatelů přímo podílel na teroristických útocích v Paříži a mohl by se skrývat v Bruselu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brusel vyhlásil nejvyšší stupeň teroristické hrozby

Brusel vyhlásil nejvyšší stupeň teroristické hrozby | Zdroj: Reuters

Bruselu teď podle belgického premiéra Charlese Michela hrozí útoky stejného typu, jako ty pařížské.

To, že by u sebe mohl Abdeslam mít pás s výbušninami, vypověděl v pátek jeho přítel, který ho těsně po útocích v Paříži odvezl do Bruselu.

Abdeslam by teď mohl spolu s dalšími radikály chystat nové útoky. V Bruselu proto stále platí nejvyšší možný stupeň ohrožení terorismem.

Obyvatelé by proto podle úřadů neměli chodit na místa s velkou koncentrací lidí. Zrušeny byly kulturní akce nebo oblíbené bruselské trhy. Dál také nejezdí metro.

Policie a všechny úřady dělají, co je v jejich silách, aby občany ochránily, tvrdí belgický ministr vnitra Jan Jambon.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme