Podezřelý z vraždy Lindhové vinu popírá

Hlavní podezřelý z vraždy švédské ministryně zahraničí Anny Lindhové popřel, že by se činu dopustil. Podezřelého pětatřicetiletého muže identifikovalo několik svědků vraždy podle videozáznamu a bezpečnostní síly ho pak zadržely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

noviny se snímkem možného vraha | Zdroj: ČTK

Při prvních výsleších zadržený podle tisku popřel, že by Annu Lindhovou zavraždil, ale zároveň údajně neuvedl žádná fakta, která by jej podezření zbavovala. Navzdory jeho zadržení však policie vyzvala veřejnost k dalším tipům a svědectvím, neboť prý kromě této ještě stále prověřuje i některé další stopy. Vedoucí vyšetřování jsou teď na informace velmi skoupí a zprávy tisku většinou vůbec nekomentují.

Rozhodující pro usvědčení pachatele má být srovnávací test jeho DNA s DNA ve vzorku krve nalezeném na noži, kterým byla Lindhová pobodána a kterým se podle všeho zranil i pachatel. Analýza má být hotová již ve čtvrtek a do pátečního poledne bude rozhodnuto o tom, zda bude zadržený 35letý Švéd vzat do další vazby, nebo propuštěn na svobodu.

Švédské noviny po dopadení údajného pachatele napsaly, že muž se dobře znal s nejvlivnějšími neonacisty v zemi. Policie ale tvrdí, že atentát nemá na základě dosud známých faktů souvislost s pravicovým extremismem.

Marika Táborská, Denisa Novotná, Tomáš Sniegoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme