Česko 1:0 Rakousko

Podezření z útoku na areál námořnictva ve Washingtonu se nepotvrdilo, šlo o planý poplach

Policie ve Washingtonu potvrdila planý poplach v areálu základny námořnictva. Na místě od rána amerického času zasahovaly bezpečnostní složky kvůli podezření, že se v armádním zařízení pohybuje střelec. V září roku 2013 bývalý zaměstnanec ve stejném areálu zastřelil 12 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V areálu amerického námořnictva ve Washingtonu je zřejmě střílející útočník. Policie už oblast uzavřela | Zdroj: Reuters

Šéfka washingtonské policie Cathy Lanierová potvrdila, že masivní zásah stovek policistů a příslušníků speciálních jednotek následoval po telefonátu na tísňovou linku.

Jedna ze zaměstnankyň areálu ve čtvrti Navy Yard slyšela podezřelé zvuky, které považovala za střelbu.

Podle velitele armádního zařízení Dixona Smithe policie nenašla stopy po útočníkovi, v areálu se nestřílelo, ani nikdo neutrpěl zranění.

Pátrání se soustředilo na budovu, kde sídlí velení armádního objektu, který má na starosti výstavbu a údržbu lodí a ponorek námořnictva.

Právě budova 197 v tomto zařízení se stala terčem útoku v září 2013, tehdy čtyřiadvacetiletý bývalý příslušník záloh vojenského námořnictva Aaron Alexis zabil 12 lidí. Při činu duševně nemocný střelec sám zahynul.

Úřady v oblasti zrušily poplach. Obyvatele nicméně vyzývají k bdělosti v souvislosti s blížícími se oslavami Dne nezávislosti.

Kromě policie se na rozsáhlém zásahu podílela i armáda, hasiči, FBI a pracovníci ministerstva vnitřní bezpečnosti.

V areálu amerického námořnictva ve Washingtonu je zřejmě střílející útočník. Policie už oblast uzavřela | Foto: Reuters

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme