Podle arabského tisku se připravuje plán bezletové zóny nad Sýrií

Mezinárodní společenství tajně připravilo plán bezletové zóny nad Sýrií. S odvoláním na evropské zdroje to napsal kuvajtský deník ar-Ráí. Pokud nejde o součást psychologického nátlaku na Damašek a zpráva je pravdivá, je to vůbec první doklad takových vojenských plánů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstrace v Sýrii | Zdroj: Reuters

Na hlídkování by se prý podílely arabské a možná také turecké letouny. Spojené státy by údajně z týlu poskytovaly logistickou podporu. Uzavření syrského vzdušného prostoru pro Syřany by prý bylo možné prosadit do 24 hodin. Mělo by omezit pohyb ozbrojených sil, které vláda posílá proti ozbrojeným rebelům i proti civilistům.

Část syrské opozice už delší dobu požaduje, aby Západ zasáhl v Sýrii stejně, jako nedávno v Libyi. Tam se Severoatlantická aliance svými nálety podílela na svržení Kaddáfího režimu s vysvětlením, že jde o ochranu civilistů. Stovky libyjských civilistů ale při těchto útocích přišly o život.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme