Podle firmy BP přestala do moře unikat ropa. Poprvé od dubna

Poprvé od dubna z poškozeného vrtu do Mexického zálivu neuniká ropa. Po zahájení nové tlakové zkoušky to tvrdí britská firma BP. Test ale stále pokračuje. BP se podařilo opravit netěsnící část nového krytu nad podmořským vrtem v teprve dnes.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ropa na mořské hladině

Ropa na mořské hladině | Zdroj: ČTK

I to je ale zřejmě jen dočasné řešení. Společnost BP se už nechala slyšet, že vrt pravděpodobně definitivně zabetonuje v polovině srpna.

I přesto je budoucí působení společnosti BP v Americe je ohroženo. Podvýbor pro přírodní zdroje dolní sněmovny schválil zákon, který by vyloučil BP z dalšího vrtání v pobřežních vodách USA. V zákonu se říká, že společnost, ve které zahynulo více než deset lidí při havárii v posledních sedmi letech, se nesmí dál účastnit průzkumu a vrtání v podzemních vodách.

Americké ministerstvo spravedlnosti mezitím začalo vyslýchat svědky havárie ropného vrtu společnosti BP v Mexickém zálivu. Jde o součást trestního vyšetřování nejhoršího úniku ropy v amerických dějinách.

Silvie Třeslínová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme