Podle Obamy oslavuje americká kultura až příliš často zbraně a násilí

Měsíc po tragédii v americkém městečku Newtownu, kde mladý muž postřílel 20 prvňáčků a sedm dospělých, vyzval americký prezident Barack Obama k urychlené akci. Do konce ledna chce mít na stole návrh o kontrole zbraní. Řešit chce i americkou kulturu, která podle něj až příliš často oslavuje zbraně a násilí. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Barack Obama | Zdroj: Reuters

Američané chtějí vidět nějaký posun, ale nejsou schopni se dohodnout, jestli za útoky tohoto typu může volný zákon o prodeji zbraní, nebo špatná dostupnost péče o duševní zdraví.

Obamův návrh musí sepsat speciální skupina členů vlády a zástupců různých mimovládních organizací.

Prezident mimo jiné řekl, že by se země měla zamyslet nad svou kulturou, která až příliš často oslavuje zbraně a násilí.

A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Podle herce Arnolda Schwarzeneggera, který hraje v novém akčním filmu Konečná, by se nemělo ukazovat prstem na Hollywood.

Schwarzenegger řekl, že stejně tak by mohli politici ukazovat třeba na videohry. Duševně zdraví lidé podle něj dokážou rozlišit mezi realitou a fikcí. A filmy jsou určené hlavně k pobavení. Problém těchto náhodných střelců je podle herce daleko komplexní.

Ani měsíc po tragédii v Newtownu není znám motiv 20letého Adama Lanzy, který se rozhodl střílet a zdá se, že případ uvízl na mrtvém bodě.

Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme