Podle Paroubka připravují Japonci další investice v Česku

Japonské investice pomáhají české ekonomice. Podle premiéra Jiřího Paroubka by mělo Japonsko patřit i nadále k našim nejvýznamnějším investičním partnerům. Předseda vlády o tom v Tokiu jednal i s premiérem Džuničiró Koizumim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a Džuničiró Koizumi | Zdroj: ČTK

Japonské investice pohybující se kolem 2,5 miliardy dolarů jsou druhé největší hned po německých. Premiér Paroubek věří, že Japonci zůstanou na našem trhu i v příštích letech.

"Myslím si, že to budou spíš investice v oblasti špičkových technologií, japonské podnikatelské kruhy považují investice v České republice za vynikající příležitost, Českou republiku za vynikající prostředí pro podnikání a jak to řekl pan Koizumi, pokud se budeme dále zabývat zlepšováním podnikatelského prostředí, tak další investoři budou následovat."

S premiérem Koizumim, ve své vlasti velmi populárním politikem, jednal předseda české vlády i o důležitých mezinárodních otázkách. Jediného sporného bodu v jinak bezproblémových vztazích mezi oběma zeměmi - rozdílného postoje k lovu velryb, jehož je země vycházejícího slunce nejtvrdším zastáncem, se během asi hodinového rozhovoru premiéři Paroubek a Koizumi nedotkli.

Klára Stejskalová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme