Podle ruských lékařů mohl být Gajdar otráven, nevědí ale čím

Ruští lékaři oznámili konečný verdikt o zdravotním stavu expremiéra Jegora Gajdara. Konstatují, že našli v těle padesátiletého ekonoma příznaky otravy, ale zároveň nemohou určit, jakým typem látky by mohl být otráven.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jegor Gajdar | Zdroj: ČTK

Gajdar, jeden z Putinových kritiků, byl hospitalizován minulý týden v Moskvě s podezřením na otravu. Jeho zdravotní stav se náhle zhoršil na nedávné konferenci v irském Dublinu, kde začal zvracet a ztratil vědomí.

Zpráva ruských doktorů je nejasná. Experti, kteří Gajdara vyšetřovali, došli k závěru, že zhoršení jeho zdravotního stavu neodpovídá žádné známé diagnóze. Irští lékaři ale tvrdí, že Jegor Gajdar otráven nebyl. Komplikace připisují akutnímu zánětu žaludeční sliznice.

Irská policie už také oznámila, že na žádných místech v Irsku, která Gajdar navštívil, nebyla naměřena radiace. Spekulovalo se totiž, že byl otráven a že jeho případ souvisí s kauzou bývalého ruského špiona Alexandra Litviněnka. Gajdar už byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

Petr Vavrouška, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme